Zakopane jest pięknym, malowniczym miastem znajdującym się w województwie małopolskim. Zajmuje ono obszar niecałych 85 tysięcy kilometrów kwadratowych i liczy niemal 28 tysięcy mieszkańców. Nie jest ono zatem miastem dużym, jednakże stanowi największy ośrodek miejski znajdujący się w bezpośrednim pobliżu Tatr. Jednocześnie Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Znajduje się bezpośrednio u stóp Tatr, których część administracyjnie należy do jego granic (w tym wierzchołek Świnica o wysokości 2301 metrów n.p.m.). Oprócz tego do terytorium miasta należy również część Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Do Zakopanego można dostać się zarówno własnym autem, jak i pociągiem lub autobusem. Jeśli chodzi o przewoźników autobusowych to oprócz stałych linii do miasta kursują także linie sezonowe w czasie największego nasilenia ilości turystów. Bezpośrednio w mieście można poruszać się busami prywatnych przewoźników. Dzięki nim z łatwością można dostać się do wszystkich strategicznych miejsc w okolicach Zakopanego oraz do punktów początkowych szlaków turystycznych (na przykład do Kuźnic skąd biegnie kolej linowa, czy wylotów dolin Chochołowskiej i Kościelskiej).

Historia tego miasta, jak wielu innych w żyznych okolicach, sięga osadnictwa okolicznych pasterzy, Pierwszy udokumentowany przywilej osadniczy pochodzi z XVI wieku. Został on potwierdzony stulecie później przez Michała Wiśniowieckiego, ówczesnego króla Polski. W czasie zaborów Zakopane znalazło się we władaniu austriackim. W XIX wieku przeszło w prywatne ręce jednej z węgierskich rodzin. Był to również okres znacznego rozkwitu tego miejsca. Rozwój miał miejsce dzięki rewolucji przemysłowej (wydobycie surowców oraz powstanie zakładów przemysłowych) oraz napływowi turystów, którzy coraz bardziej zaczęli doceniać polskie Tatry. Wkrótce też miejsce to zostało wykupione przez hrabiego Zamoyskiego w ten sposób wracając w polskie ręce. Okres II wojny światowej doprowadził tam do wielu okrutnych wydarzeń, takich jak mordy i tortury (zarówno Gestapo jak i NKWD). Po wojnie postanowiono przywrócić do życia ośrodki turystyczne i na tej gałęzi rozwoju skupiono główne siły. Współcześnie Zakopane jest miejscowością typowo turystyczną.
Same w sobie miasto jest interesującym obiektem. Malowniczą atrakcją jest między innymi Gubałówka – wzniesienie położone w zachodniej części miasta – z której rozciąga się piękna panorama na całą okolicę. Centralną częścią Zakopanego są słynne Krupówki, które stanowią centrum życia tego miasta. Mieszczą się tam nie tylko najlepsze sklepy i punkty gastronomiczne, ale również właśnie tam można zrobić sobie zdjęcie z popularnym misiem czy przejechać się dorożką. Ponadto z Zakopanego odchodzą bardzo liczne szlaki turystyczne idealne dla miłośników pieszych wycieczek, wspinaczek i pięknych widoków.

Zakopane słynie również ze sportu. Zawdzięcza to głównie Wielkiej Krokwii. Jest to największa skocznia narciarska w kraju. Powstała ona jeszcze przed II wojną światową (oczywiście od tego czasu była odnawiana). To właśnie na tej skoczni odbywa się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, w którym zasłynęli między innymi tacy polscy skoczkowie, jak Adam Małysz, Kamil Stoch czy Stanisław Marusarz.
Na terenie Zakopanego znajdują się również liczne muzea (na przykład Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego) oraz galerie sztuki (na przykład Galeria Władysława Hasiora czy Miejska Galeria Sztuki).
Wspaniałymi atrakcjami są oczywiście także położone na terenie Zakopanego Tatry oraz przepiękny Tatrzański Park Narodowy.




Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę Dodaj do schowka znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę Usuń ze schowka znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.